6-47 kuu vanuste laste gripiuuring

Innomedicas on hetkel käimas uuring mille eesmärgiks on hinnata uue vaktsiini efektiivsust, immunogeensust (st. kui hästi algatab vaktsiin immuunvastuse tekke) ja ohutust võrreldes mittegripivastase (MenC- vaktsiin) vaktsiiniga.

Uuringu taust:

Uuringuarst ja vaktsiini tootja uurivad uuema tootmisprotsessiga toodetud gripivaktsiini.See uuring tehakse, et saada täiendavat teavet uuringuvaktsiini tõhususe, immuunvastuse ja ohutuse ja/või võimalike kõrvaltoimete kohta tervetel lastel vanuses 6 kuust kuni 47 kuuni.
Vaktsiin on kindlat tüüpi ravim, mis aitab kaitsta teie last kindla haiguse eest ja mida üldjuhul manustatakse süstlaga. Vaktsiinid aitavad kehas tekitada immuunvastuse, mis võitleb haiguse tekitajaga.
Immuunvastus tähendab seda, et teie lapse keha kaitsesüsteemis tekivad ained (antikehad), mis võitklevad bakterite ja viirustega, kui teie laps on nendega kokku puutunud.

Selles uuringus osaleb maailmas kokku umbes 3830 vabatahtliku tervet last.

Peamised sobivuskriteeriumid:

– Teie laps on 6- 47 kuu vanune
– Vastavalt uuringuarsti meditsiinilisele hinnangule- üldiselt hea tervise juures

Uuringus osalemine kestab umbes 6 kuni 10 kuud.
Igasugune uuringu käigus teatavaks saanud uus teave või leiud, mis on seotud näiteks uuringuravimi ohutusega, tehakse teile ja teie lapsele õigel ajal teatavaks.

Uuringus osalemine ei too kaasa kulusi. Teie laps saab uuringuvaktsiine tasuta ning kõigi uuringuga seotud kliiniku- või koduvisiitide kulud katab vaktsiini tootja.

Saamaks uuringu kohta rohkem teavet helista meile 6109434 või broneeri aeg arsti visiidile veebiregistratuuris www.innomedica.ee
Uuringus osalemine on vabatahtlik. Meiega ühenduse võtmine ei kohusta Teid uuringus osalema.

Gripp ehk influentsa | Innomedica

*Uuring on kooskõlastatud Tervisearengu Instituudi Inimuuringute Eetikakomitee ja Ravimiametiga. Sotsiaalministri 17.02.2005 määruse nr 23 „Ravimi kliinilise uuringu teostamise ja kord“ kohustab teavitama, et „tegemist on teadusliku uuringuga, millega võib kaasneda oht osaleja tervisele“.