Kutse uuringus osalemiseks

Kui olete 50-80 aastane terve mees või naine ning olete suitsetaja või varem suitsetanud, kutsume Teid osalema rahvusvahelises kliinilises uuringus.

Selles kliinilises ravimiuuringus uuritakse uue vaktsiini (NTHi-Mcat) ohutust ja immuunvastust, kui seda manustatakse vöötohatise vaktsiini (Shingrix) järgselt tervetele vabatahtlikele. Tulevikus loodetakse NTHi-Mcat vaktsiini kasutada kroonilise obstruktiivse kopsuhaiguse (KOK-i) all kannatavatel patsientidel haiguse ägenemise vähendamiseks. KOK on sageli esinev haigus suitsetajatel, mida iseloomustab kopsumahu järkjärguline vähenemine ja avaldub tavaliselt keskeas hingamisraskustena (köha, hingeldus, rögaeritus).

Sageli põhjustavad haiguse ägenemist infektsioonid, mille tekitajateks on bakterid Haenophilus influenzae (NTHi) ja Moraxella catarrhalis (Mcat). Uue vaktsiiniga (NTHi-Mcat) võib olla tulevikus võimalik ära hoida KOK-i ägenemisi.

Lisaks uuritavale vaktsiinile (NTHi-Mcat) on võimalus saada vöötohatise vaktsiini, sõltuvalt uuringualuste juhuslikust määramisest uuringurühmadesse.

Lisainfo saamiseks ja uuringus osalemiseks palun võtke meiega ühendust tel 6109434

Ravimiuuringu läbiviimiseks on Ravimiameti ja Tartu ülikooli inimuuringute eetika komitee luba. Tegemist on teadusliku uuringuga, uuringuga võib kaasneda oht osaleja tervisele (Sotsiaalministeeriumi määrus nr 23 „Ravimite kliinilise uuringu teostamise tingimused ja kord“).