Dekompressioonteraapia

Meie käsutuses on kaela ja alaseljavalude raviks kasutatav kaasaegne lülisamba dekompressioonravi aparaat, mida kasutame abivahendina ravi parema tulemuse saavutamiseks. 

Lülisamba dekompressioonteraapia on tõestanud end valutu ja efektiivse vahendina kahjustatud lülivaheketaste rehabilitatsiooniks. Tänapäeval peetakse seda üheks kõige ohutumaks ja efektiivsemaks raviviisiks erinevate metoodikate seas.

Broneerimiseks palun helistage numbril: 6109434 või saatke e-mail: info@innomedica.ee

Dekompressioonteraapia

Lülisamba ortopeediline uuring ja seisundi hindamine 45 €.
Lülivaheketaste dekompressioonteraapia 1 protseduur 45 €.

Dekompressioonteraapia

Kas Teile sobib dekompressioonteraapia?

Otsuse saame teha Teie lülisambahaiguse olemuse komplekse hindamise järgselt, mis hõlmab ortpeedilisi, neuroloogilisi ja neurokirurgilisi aspekte. Vajalikud on lülisamba röntgen ja/või magnetresonantstomograafiliste uuringute tulemused.
Kui Teile ei ole näidustatud dekompressioonteraapia oskame soovitada teisi ravivõimalusi.
Kui Teie haiguse raviks sobib dekompressioonmeetod, soovitame seda Teile ning koostame raviskeemi.

Meie kliinik on otsustanud spetsialiseeruda mittekirurgilise lülisamba dekompressioonteraapiale, sest omame dekompressioonraviga palju positiivseid kogemusi ning häid ravitulemusi.

 

Tüüpiline kuuenädalane 20 protseduuriline raviskeem

I NÄDAL

Esimesel ravinädalal seljalihased, kõõlused ja sidemed kohanevad dekompressioonteraapiaga ning nad saavutavad elastsuse, mis on eelduseks edukaks raviks. Sel perioodil tekivad esimesed füsioloogilised muutused kudedes.

Need on:

 1. Paraneb kudede elastsus;
 2. Suureneb liigeste liikuvus;
 3. Paraneb verevarustus;
 4. Lülikehade õige asend taastub;
 5. Paraneb lülivaheketaste e. diskide hüdratatsioon. Hüdratatsioon on protsess, mis taastab diskide vedelikusisalduse. See on oluliseks eelduseks diskide püsivaks paranemiseks ja saavutatav dekompressiooniga.

II NÄDAL

Teise ravinädala lõpuks toimuvad muutused:

 1. Valu väheneb;
 2. Lihasspasmid leevenduvad;
 3. Lülisamba painduvus paraneb;
 4. Verevarustus suureneb;
 5. Lülivahed suurenevad;
 6. Liited vabanevad;
 7. Armkoed venitatakse välja;
 8. Väheneb surve närvijuurtele;
 9. Diskides tekib alarõhk (vaakum);
 10. Väljavõlvunud diskide kõhreseinad tõmbuvad tagasi;
 11. Diskidesse lisandub diskivedelikku.

Need muutused, va lülivahede suurenemine, on saavutatav ka aktiivse ravikehakultuuriga. Järgmiste dekompressiooniseansside ülesandeks on nende protsesside edasiviimine ja tulemuste kinnistamine.

III ja IV NÄDAL

Nende nädalate vältel leiavad aset füsioloogilised muutused. Diski sees algab TÜÜP IV kollageenrakkude teke. Nendel rakkudel on võime toota fibroblaste ja kondroblaste, mis taastavad diskivedeliku. TÜÜP IV kollageenrakkude tekke hulk ja kiirus on eri patsientidel erinev.

Dekompressioonteraapia poolt tekitatud diski sees olev negatiivne rõhk aitab migreeruda neil rakkudel diskiseina pragudesse ja armidesse. Selle tulemusena taastatakse kahjustunud diskiseina fiibrid, suureneb diskiseina tugevus ja diski kõrgus.

Sellel perioodil vähenevad või kaovad kaebused.

V ja VI NÄDAL

Ravikuuri lõpuosa eesmärgiks on säilitada maksimaalne lülikehade vaheline kaugus ja diski hüdratatsioon kuni paranemine on lõpule jõudnud. Meeles peab pidama, et diskide ainevahetus on kehvapoolne ning neil on kalduvus minetada oma elastsus ja kõrgus. Ka diski paranemisprotsess on aeglane ja see on ravikuuri pikkuse põhjuseks.

Paljud uuringud on näidanud, et parimaid pikaajalisi ravitulemusi annavad 6 kuni 10 nädalased dekompressioonikuurid. Protseduuride vahelejätmine häirib märkimisväärselt paranemisprotsessi ja pikendab seda.

Broneerimiseks palun helistage numbril: 6109434 või saatke e-mail: info@innomedica.ee

Dekompressioonteraapia laud asub aadressil Narva mnt 7, I trepikoda, III korrus.

Tähelepanu:

 1. Dekompressioon on venituse unikaalne metoodika. Laialt kasutatud mõistetel nagu seljavenitus, distraktsioon ja lülivahede pikendamine ei ole midagi ühist metoodikaga, mis kannab nime DEKOMPRESSIOON.
 2. Tõeline raviefekt ja eesmärk on saavutatav vaid raviskeemi täpsel jälgimisel, ravikuuri katkestamine või protseduuride vahelejätmine ei võimalda vajalike füsioloogiliste muutuste toimumist vajalikul määral.

Luu- ja liigeshaiguste raviks kasutame medikamentoossete ning manuaalsete meetodite kõrval ka laser–magnetravi.

 

Dekompressiooniteraapia eest on võimalik tasuda ka Stebby kontolt.

Scroll to Top