Reumatoloogi vastuvõtt

Reumatoloogia arsenali kuulub reumaatiliste haiguste diagnostika ja ravi: mitmesugused valu ja põletiku vastased ravimid, haiguskulgu modifitseerivad ravimid, (sealhulgas bioloogiline ravi) luukoe ainevahetust mõjustavad ravimid, liigeste punktsioonid ja liigesesisesed süstid, liigeste ultraheliuuringud,densitomeetria (luutiheduse mõõtmine), plasmavahetus jm.

Broneeri aeg reumatoloogi vastuvõtule tel: +372 610 9434 või Veebiregistratuuris.

Sandra Meisalu
Dr. Sandra Meisalu

Innomedica Reumatoloog

Reumatoloog Dr. Meisalu vastuvõtt maksab 90 eurot

Vastuvõtt koos ultraheliuuringuga maksab 110 eurot

Reumatoloogi vastuvõtule soovitame pöörduda, kui Teil on mõni alljärgnev kaebus:

  • Kui Teil esineb hommikune liigesjäikus (peale ärkamist on 30-40 minutit liigesed justkui “lukus”.)
  • Kui Teil on turses liiges (-ed)
  • Kui Teie liigesed valutavad ning valu segab igapäevaelu.
  • Kui Teil esineb selja jäikust.

Visiidi käigus tutvub arst Teie haigusloo ja kaebustega. Vajadusel saab kohapeal teostada ka vereanalüüsid.

Reumatoloogi vastuvõtu käigus määratavad analüüsid on näiteks:

  • biokeemiline vereanalüüs
  • ESR-i vereanalüüs (erütsotrüütide settekiirus)
  • C-reaktiivne valk (põletikunäitaja)
  • reumatoidfaktori vereanalüüs
  • anti-tsitruliini ja antinukleaarsete antikehade vereanalüüs
  • D-vitamiin

Dr. Meisalul on kasutada kaasaegne ultraheli aparaat millega saab teostada erinevaid liigesepunktsioone ja hinnata liigese seisundit (k.a liigesvedeliku olemasolu)

Reumatoloogid töötavad tihedas koostöös taastusravi erialadega, perearstide, radioloogide jt. meditsiinispetsialistidega. Liigeste ja luude kirurgilise raviga tegelevad ortopeedid. Reumaatiliste haigete ravis on sageli oluline eri asjatundjaid lõimiv meeskonnatöö.

Broneeri aeg reumatoloogi vastuvõtule tel: +372 610 9434 või Veebiregistratuuris.

Nüüdisajal tuntakse üle 120 reumaatilise haiguse.

Toome välja neist mõningad levinuimad:

  • Artriit
  • Spondüloartropaatia
  • süsteemsed sidekoahaigused
  • vaskuliit
  • osteoartroos
  • luude ainevahetushaigused

Põletikuliste reumaatiliste haiguste haiguspilt võib olla väga kirju ning need võivad haarata paljusid erinevaid elundeid ja elundkondi, põhjustades olulisi kahjustusi. Nende haiguste põdejate seas on suhteliselt suur laste, noorte ja keskealiste osakaal.

Mõned reumaatilised haigused on seotud vananemisega (osteoporoos e luudehõrenemine, osteoartroos e liigese kulumine jt). Kogu elanikkonnast umbes viiendik (20%) põeb mõnda reumaatilist haigust. Naised haigestuvad kolm korda sagedamini kui mehed; vanuse suurenedes see erinevus väheneb. Haigestutakse sagedamini vanuses 20–60 eluaastat. ( Info pärineb: TõnuPeets „Reumatoidartriidi ravijuhend Eestis“ raamatust).

Tihti on reumatoloogilised haigused raskesti kulgevad ning põhjustavad tööst kõrvale jäämist. Need haigused põhjustavad väga sageli invaliidistumist ning seoses sellega on suur sotsiaalne koormus ühiskonnale. Varajase diagnoosimise, õigeaegse ja kaasaegse komplekse ravi tulemusena onmitmed raskesti kulgevad reumatoloogilised haigused kontrollitavad. immunoloogia kiire areng on avanud uued võimalused reumaatiliste haigustediagnoosimiseks ja raviks.

Patsientidel, kellel varasem ravi traditsiooniliste ravimitega pole tulemust andnud ja haigus püsib kõrge aktiivsusega saab kasutada bioloogilist ravi. Nendel ravimitel on väga täpselt määratletud põletikku vahendavad sihtmärgid, mille külge nad toimides kinnituvad. Bioloogilised ravimid on toodetud valgumolekulid. Bioloogiline ravi on kasutusel erinevate põletikuliste liigesehaiguste ja süsteemsete sidekoehaiguste korral. Nendeks on reumatoidartriit, psoriaatiline artropaatia, anküloseeriv spondüliit ja juveniilne idiopaatiline artriit, vaskuliit, süsteemne erütematoosne luupus ja müosiit.

Reumatoloogia arsenali kuulub reumaatiliste haiguste diagnostika ja ravi: mitmesugused valu ja põletiku vastased ravimid, haiguskulgu modifitseerivadravimid, (sealhulgas bioloogiline ravi) luukoe ainevahetust mõjustavad ravimid,liigeste punktsioonid ja liigesesisesed süstid, liigeste ultraheliuuringud,densitomeetria (luutiheduse mõõtmine), plasmavahetus jm.

Scroll to Top