Hetkel on Innomedicas käimas

Süsteemse erütematoosse luupuse (SLE) kliiniline ravimiuuring

Loe rohkem luupuse kohta siit

Luupuse kliiniline ravimiuuring

Uuringus osaleb ligikaudu 1000 patsienti üle kogu maailma. Uuringu põhiosa kestab 52 nädalat, peale mida on võimalus liituda veel 52 nädalaks jätku uuringuga.

Visiidid uuringukeskusesse toimuvad iga 4 nädala tagant. Nendel visiitidel toimub patsiendile uuringuravimi manustamine ning viiakse läbi erinevaid meditsiinilisi teste ning kontrollitakse patsiendi tervislikku seisundit.

Uuringu eesmärk:

Hinnatakese uue ravimi ohutust ja tõhusust mõõduka kuni raske aktiivse SLE nähtude ja sümptomite raviks täiskasvanutel. Üheks uuringu eesmärgiks on teada saada kas ravimigrupi JAK inhibiitoreid saab kasutada ka SLE raviks.

Antud uuringuravim on juba heaks kiidetud ravimiametite poolt ning on kasutuses teiste erinevate haiguste igapäevaravis (näiteks: reumatoidartriit, psoriaatiline artriit ja spondüloartriit).

Meditsiinilised hindamised mida uuringu raames teostatakse:

-füüsiline läbivaatus (sh nahk, pikkus ja kehakaal) ning elulised näitajad (vererõhk, pulsisagedus, kehatemperatuur);
– EKG;
– Vajadusel röntgenpildid rindkerest;
– Liigeste hindamine valulikkuse ja turse esinemise suhtes;
– Vere- ja uriinianalüüsid Teie tervise jälgimiseks;
– Tuberkuloosi nähtude ja sümptomite hindamine ja testimine;
– Uuringuarst mõõdab teie luupuse aktiivsust;

Visiitide käigus jälgitakse patsiendi tervist ning seda kuidas organism reageerib uuritavale ravimile. Peale 52 nädalast perioodi on patsiendil võimalus liituda pikaajalise jätku-uuringuga, mille käigus hinnatakse uuritava ravimi ohutust ja mõjusust pikema perioodi vältel.

Saamaks uuringu kohta rohkem teavet helista meile 6109434 või

täida ära allolev vorm ning võtame sinuga ühendust.

Soovin rohkem infot.

Peamised sobivus kriteerumid:

  • olete 18-aastane või vanem
  • Te ei ole varem saanud ühtki bioloogilist ravimit luupuse vastu
  • Te ei ole varem selle haiguse ravile allunud

Uuringu jooksul jälgib arstidest ning õdedest koosnev meeskond tähelepanelikult Teie tervist. Kõik uuringuravimid ja uuringuga seotud analüüsid on Teile tasuta. Uuringus osalemine ei ole tasustatud, kuid Teile võidakse hüvitada osalemise ajal tekkivad reisikulud.

Uuringus osalemine on vabatahtlik. Meiega ühenduse võtmine ei kohusta Teid uuringus osalema. 

*Uuring on kooskõlastatud Tervisearengu Instituudi Inimuuringute Eetikakomitee ja Ravimiametiga. Sotsiaalministri 17.02.2005 määruse nr 23 „Ravimi kliinilise uuringu teostamise ja kord“ kohustab teavitama, et „tegemist on teadusliku uuringuga, millega võib kaasneda oht osaleja tervisele“.

Scroll to Top