Hetkel on Innomedicas käimas

Psoriaatilise artriidi uuring

Loe psoriaatilise artriidi kohta rohkem siit

Psoriaatilise artriidi ravimiuuring

Uuringus osaleb ligikaudu 950 patsienti üle kogu maailma. Uuringu põhiosa kestab 48 nädalat, mille vältel palutakse patsiendil iga 4 nädala tagant käia uuringukeskuses. Nendel visiitidel toimub patsiendile uuringuravimi manustamine ning viiakse läbi meditsiinilised testid ning kontrollitakse patsiendi tervislikku seisundit.

Katsetatakse uut ravimit

Uuringus kasutatava ravimi toimeaine nimetus on guselkumab ning uuringu vältel süstitakse seda patsiendile nahaaluse süstena ükskord kuus. Guselkumab on saanud heakskiidu naastulise psoriaasi ja psoriaatilise artriidi raviks mitmel pool maailmas- USA Toidu ja Ravimiameti (FDA), Euroopa Ravimiametilt (EMA) ja teistelt riikidelt, sealhulgas Eestilt.

Meditsiinilised hindamised mida uuringu raames teostatakse:

– füüsiline läbivaatus (sh nahk, pikkus ja kehakaal) ning elulised näitajad (vererõhk, pulss);
EKG;
– röntgenpildid rindkerest, labakätest ja labajalgadest;
– Vereproovide võtmine;
– Tuberkuloosi nähtude ja sümptomite hindamine ja testimine;
– Patsiendi seisundi ja psoriaatilise artriidiga seotud sümptomite hindamine.

Visiitide käigus jälgitakse patsiendi tervist ning seda kuidas organism reageerib uuritavale ravimile. Peale 48 nädalast perioodi on patsiendil võimalus liituda pikaajalise jätku-uuringuga, mille käigus hinnatakse uuritava ravimi ohutust ja mõjusust pikema perioodi vältel.

Pikaajalises jätku-uuringus osalejad saavad uuritavat ravimit veel 2 aastat. Kui patsient osaleb nii põhiuuringus kui jätku- uuringus on selle kliinilise ravimiuuringu kogukestvus 3 aastat ja 3 kuud.

Saamaks uuringu kohta rohkem teavet helista meile 6109434 või

täida ära allolev vorm ning võtame sinuga ühendust.

Soovin rohkem infot.

Peamised sobivus kriteerumid:

  •  olete 18-aastane või vanem
  •  Teil on esinenud aktiivset psoriaatilist artriiti vähemalt 6 kuud
  • Teil on naastuline psoriaas
  • Te ei ole varem saanud ühtki bioloogilist ravimit psoriaatilise artriidi ega artriidi vastu
  • Te ei ole varem selle haiguse ravile allunud

Uuringu jooksul jälgib arstidest ning õdedest koosnev meeskond tähelepanelikult Teie tervist. Kõik uuringuravimid ja uuringuga seotud analüüsid on Teile tasuta. Uuringus osalemine ei ole tasustatud, kuid Teile võidakse hüvitada osalemise ajal tekkivad reisikulud.

Uuringus osalemine on vabatahtlik. Meiega ühenduse võtmine ei kohusta Teid uuringus osalema. 

*Uuring on kooskõlastatud Tervisearengu Instituudi Inimuuringute Eetikakomitee ja Ravimiametiga. Sotsiaalministri 17.02.2005 määruse nr 23 „Ravimi kliinilise uuringu teostamise ja kord“ kohustab teavitama, et „tegemist on teadusliku uuringuga, millega võib kaasneda oht osaleja tervisele“.

Scroll to Top