Osteoartroos ehk liigeskõhre kulumine põhjustab kõige sagedamine valu ja liikumispiiratust. On leitud, et umbes 20% Eesti elanikkonnast võib kannatada selle diagnoosi poolt põhjustatud vaevuste all.

Liigeste kulumise korral kulub ja õheneb luude liigestuvaid pindasid kattev kõhr, kõhrealune luu aga kahjustub ja pakseneb. Seda protsessi nimetatakse osteoartroosiks.
Sageli lisandub kulumisele veel ka teisene põletik, põhjustades liigesepõletikku.

Praegu saada olevad OA ravivõimalused on kõrvaltoimete, ravivastuste ja sõltuvuste tõttu piirangutega. Hetkel kasutatakse raviks põletikuvastaseid ravimeid ja opioide. Need aga võivad aja jooksul põhjustada seedetraktihäireid ja häirida vere hüübimist. Opioidide pikaajalise kasutamisega võib aga kaasneda sõltuvuse oht.

Vajadus ohutumate ja usaldusväärsemate kroonilise valu ravimite järgi on märkimisväärne.

Hetkel on Innomedicas käimas põlvevalu uuring.

Peamised sobivuskriteeriumid:

– vanus 18-80 eluaastat
– mõõdukas kuni tugev OA poolt põhjustatud põlvevalu ja see on kestnud vähemalt 3 kuud
– eelnev valuvastane ravi on olnud ebapiisav

Uuringu jooksul jälgib arstidest ning õdedest koosnev meeskond tähelepanelikult Teie tervist. Kõik uuringuravimid ja uuringuga seotud analüüsid on Teile tasuta. Uuringus osalemine ei ole tasustatud, kuid Teile võidakse hüvitada osalemise ajal tekkivad reisikulud.

Saamaks uuringu kohta rohkem teavet helista meile 6109434 või broneeri aeg arsti visiidile veebiregistratuuris www.innomedica.ee

Uuringus osalemine on vabatahtlik. Meiega ühenduse võtmine ei kohusta Teid uuringus osalema.

Uuring on kooskõlastatud Tervisearengu Instituudi Inimuuringute Eetikakomitee ja Ravimiametiga. Sotsiaalministri 17.02.2005 määruse nr 23 „Ravimi kliinilise uuringu teostamise ja kord“ kohustab teavitama, et „tegemist on teadusliku uuringuga, millega võib kaasneda oht osaleja tervisele“.

Scroll to Top