Äge seljavalu

Mõõduka kuni raske akuutse valu leevendamine ägeda alaseljavaluga patsientidel.

Uuringu sponsor on  MENARINI.

Alaseljavalu esineb umbes ühel inimesel viiest. See võib põhjustada ebamugavust  ja takistada teatavate toimingute tegemist. Uuringukeskuses Innomedica on käimas alaseljavalu uuring, mille eesmärgiks on selgitada välja, kas deksketoprofeentrometamooli ja tramadoolvesinikkloriidi kooskasutamine aitab vähendada alaseljavalu. Lisaks hinnatakse  nende ravimite kooskasutamise ohutust. Varasemates uuringutes on näidatud, et  deksketoprofeentrometamooli ja tramadoolvesinikkloriidi kooskasutamine võib vähendada ägedat alaseljavalu paremini kuid preparaatidest vaid ühe võtmine.

Uuringusse on oodatud  ≥ 18 kuni  ≤  65   aastased täiskasvanud, kellel on viimase kahe päeva jooksul esinenud mõõdukas kuni raske äge alaseljavalu.

Tegemist on rahvusvahelise ja mitmekeskuselise IV faasi uuringuga, kuhu plaanitakse kaasata 680 täiskasvanut kogu maailmas.

Uuringus kasutatakse kahte uuringuravimit ja ühte päästeravimit. Põletikuvastast deksketoprofeentrometamooli, opioidi  tramadoolvesinikkloriidi ja päästeravimina valuvaigistit paratsetamooli. Uuringuravimit manustatakse kolm korda päevas.

Iga osleja jaoks kestab uuring umbes 5 – 8 päeva (viis päeva kestev raviperiood), millest uuringukeskuses kohal peab käima kahel korral. Uuringu käigus saab uuritav koju kaasa ravimkarbi  ja võetakse kaks korda vereanalüüse. Patsientidele antakse kaasa elektrooniline päevik, mida nad peavad täitma viie päeva vältel, et hinnata esinevat valu ja vastata mõningatele küsimustele. Uuringus osalemise eest hüvitatakse uuringuvisiitide tulekuga seotud aja- ja transpordikulud.

Uuringusse kaasamise kriteeriumid:

  • Valuvaba on olnud vähemalt kaks kuud – tegemist peab olema uue valuepisoodiga
  • Nelja tunni vältel enne esimest uuringuvisiiti ei tohi manustada lühitoimelist valuvaigistit ja teisi valuvaigisteid, mille poolestusaeg on viis tundi
  • Patsient ei tohi olla rase ega imetav ema

Uuringuandmeid analüüsitakse pärast seda, kui uuring on kõigis uuringukeskustes lõppenud ning seejärel on patsientidel võimalik uuringutulemustest teada saada.

Uuring viiakse läbi Ravi ja Uuringukeskuses INNOMEDICA, Tallinn Narva mnt 7, I trepikoda III korrus. Uuringu vastutavaks uurijaks on dr Jaak Tälli.

Scroll to Top