Hetkel on Innomedicas käimas

Lipoproteiin a ravimiuuring

Innomedica arstikeskus kutsub osalema kliinilises ravimiuuringus. Uus uuringuravim on loodud langetama lipoproteiin a taset (osake, mis transpordib veres kolesterooli) ning seeläbi aitab vähendada oluliste südamehaiguste teket. Kui Teil on diagnoositud südame ja veresoonkonna haigusi (Infarkt, ajuinsult või perifeersete arterite haigusi), siis võite olla sobiv kandidaat uuringus osalemaks.

Mis asi on lipoproteiin a?

Lipoproteiin a on osake, mis transpordib veres kolesterooli ning on südame- ja veresoonkonna haiguste teadaolev riskitegur. Suur lipoproteiin a sisaldus veres on otseselt seotud kardiovaskulaarsete sündmuste, näiteks südameinfarkti ja aordistenoosi tekke riski suurenemisega.

Mis ravimit selles uuringus kasutatakse?

Uuringus soovitakse selgitada välja, kas Olpasiraan (uuringuravim) vähendab südame- veresoonkonna tüsistuste esinemust ja langetab lipoproteiin a taset. Lisaks soovitakse teada, kas ravimil on potentsiaalseid kõrvaltoimeid.

Kuidas uuringut läbi viiakse?

Üle kogu maailma osaleb selles uuringus umbes 6000 patsienti. Uuringuravimit manustatakse umbes iga kolme kuu järel (12 nädalane intervall) nahaaluse süstina. Patsient on läbi terve uuringuperioodi meie arstide hoolsa järelvalve all.

Saamaks uuringu kohta rohkem teavet helista meile 6109434 või

täida ära allolev vorm ning võtame sinuga ühendust.

Soovin rohkem infot.

Uuringus osalemise sobivuse peamised kriteeriumid:

  • Vanus: 18- 85 aastane
  • Patsiendil on diagnoositud südame- ja veresoonkonna haigus (südameinfarkt, ajuinsult või perifeersete arterite haigus)
  • Lipoproteiin a väärtus üle 200nmol/l.

Uuringu jooksul jälgib arstidest ning õdedest koosnev meeskond tähelepanelikult Teie tervist. Kõik uuringuravimid ja uuringuga seotud analüüsid on Teile tasuta. Uuringus osalemine ei ole tasustatud, kuid Teile võidakse hüvitada osalemise ajal tekkivad reisikulud.

Uuringus osalemine on vabatahtlik. Meiega ühenduse võtmine ei kohusta Teid uuringus osalema. 

*Uuring on kooskõlastatud Tervisearengu Instituudi Inimuuringute Eetikakomitee ja Ravimiametiga. Sotsiaalministri 17.02.2005 määruse nr 23 „Ravimi kliinilise uuringu teostamise ja kord“ kohustab teavitama, et „tegemist on teadusliku uuringuga, millega võib kaasneda oht osaleja tervisele“.

Scroll to Top