Tihti jõuavad massaažikabinetti inimesed kes kurdavad käte suremis, tundlikkuse häireid sõrmedes, valu ning pinget. Selliste sümptomitega arvab inimene tihti, et probleemiks võib olla küünarliigese või randme/sõrmede probleem. Kuid seda, et põhjus võib peituda hoopiski kaelas inimesed tavaliselt ei arva.
Väga tihti tulenevadki surinad sõrmedes, käte suremine ja tuimvalu just kaelast. Põhjuseks võivad olla rohkem ja vähem tõsised probleemid, aga väga paljudel juhtudel on põhjuseks ühed tähtsad lihased: eesmine, keskmine ja tagumine astriklihas.
Nende lihaste ülesandeks on kaela painutamine ette, keeramine küljele ning kallutamine. Nende lihaste vahelt kulgevad ka arter ja närvid. Kui inimesel esineb igapäevaselt sundasendit mis nõuavad palju pea pööramist, pea pidevat eesasendit või kaela pidevat painutamist küljele on oht, et sundasend tekitab lihases verevarustuse häire. Sellest tulenevalt on häiritud ka lihase ainevahetus, mis omakorda aitab kaasa päästikpunktide tekkele ja see omakorda häirib lihase normaalset tööd. Seega kui astriklihased lühenevad tekivad ka pinged õlapõimikus ning käte verevarustus muutub halvemaks.
Kui sundasend on vältimatu siis peaks olema inimene teadlik, et on oht õlavöötme probleemideks. Teadlikult tuleks pöörata tähelepanu ka pidavale asendi muutmisele ning venitusele.
Istudes jälgi oma asendit. Ära istu küürus! Kui töötad arvuti taga, säti ekraan õigele kõrgusele . Ka nutitelefoni kasutades tõsta see silmade kõrgusele. Jälgi, et sa ei hoiaks pead oma kehast eemal.
Massöör tegeleb oma igapäevatöös lihase normaalse ainevahetuse taastamisega, kasutades selleks erinevaid massaaži tehnikaid ja töötab päästikpunktidega.Tulemuste ilmnemine sõltub konkreetselt inimesest ja tema seisundist. Märgatavaid muutusi võiks tavaliselt oodata peale 2-3 massaazikorda.
Tel: +372 610 9434
E-post: info@innomedica.ee