Miks me teeme kliinilisi ravimiuuringuid?

Meie keskusesse jõudis noor (24- aastane) meesterahvas, kellel juba 14-aastasena diagnoositi psoriaas. Haigusest oli oluliselt mõjutatud tema nahk. Mõned aastad hiljem lisandus naha haaratlusele ka liigeste valu ning tema diagnoosiks sai psoriaatiline artriit.

Noore poisina oli sunnitud ta loobuma enda suurest unistusest – profikarjäärist poksijana. Liigesevalu tulemusena oli hommikune voodist välja saamine tema jaoks võrdväärne tippsportlase pingutusega. Ning valu tõttu olid tema igapäevaelu tegevused tugevalt piiratu.

Arstid proovisid noort patsienti aidata mitmete keerukate ravikombinatsioonidega. Paraku pidi ta katkestama mõned ravimid kõrvaltoimete tõttu ning teised ravimid ei andnud oodatud tulemusi. Mitte ükski täna turul olevatest ravimitest ei olnud teda aidanud.

Pika teekonna lõpuks jõudis noormees Innomedicasse. Kõikide heade asjaolude kokkulangemisel avanes tal võimalus osaleda bioloogilise ravi ravimiuuringus.

Miks me teeme kliinilisi ravimiuuringuid?

Esimesel visiidil meie juures määrati patsiendi naha haaratluseks pea 50%. Mis tähendab, et pool tema keha oli kaetud ketendava ning sügeleva psoriaasiga. Lisaks olid pooled tema keha liigestest valusad ning esines tugevat liigeste turset. Psoriaasist olid mõjutatud ka tema küüned ning valu tekitasid ka liigeste kinnituskohad.

Lisaks naha ja liigeste hindamisele teostati patsiendile põhjalik tervise monitooring. Vaadati üle tema elutähtsad näitajad (EKG, vererõhk, pulss jm.), kopsude kuulatlus, teostati röntgen kopsudest ning lisaks tehti ka vere ning uriinianalüüsid. Kõik analüüsid ning patsiendiga seotud info on rangelt konfidentsiaalne (iga patsient saab individuaalse uuringu numbri ning tema nime ei kajastata). Patsient oli igati kaasatud analüüsi tulemustesse ning läbi terve uuringu hoitakse teda kursis muutustega mis kliinilised uuringud esile toovad.

Ravi algus tõi kaasa hämmastavad muutused.

Juba 4 nädalat peale esimest uuringuravimi annust näitas ravi oodatud tulemust. Nahk hakkas psoriaasist paranema ning normehe üldine enesetunne paranes tema sõnul drastiliselt. Peale teist doosi uuringuravimit vähenes valu ka liigestes ja patsiendi nahk oli psoriaasi naastudest pea-aegu täielikult puhas. Koos füüsilise muutusega tuli tagasi ka tema elurõõm ja noore inimese energia.

Miks me teeme kliinilisi ravimiuuringuid?

Patsient saab jätkata antud ravimiuuringus veel kaks ja pool aastat.

Hetkel on patsient uuringu faasis kus ta teostab enda süsted kodus ise. Mis on patsiendile suureks eeliseks- aja kokkuhoiu mõttes. Uuringukeskuse visiidid toimuvad regulaarselt iga 12 nädala tagant ning süstid kodus intervalliga kord kuus. Mõnikord saab uuringu tiim uuringu vältel uut teavet uuringuravimi, ning selle ohutuse kohta. Juhul kui tekib uut teavet, teavitatakse alati sellest uuringus osalevat patsienti.

Pärast uuringu lõpetamist arutab arst patsiendiga läbi tema järgneva raviplaani. Tihti on haigus sellises faasis kus igapäeva ravimeid ei vajata. Kuid, kui see nii ei ole siis saab raviarst langetada otsuse personaalselt iga haige kohta erinevalt.

Osalemine kliinilistes uuringutes võimaldab inimestel anda oma panus meditsiini teadusesse ja uute ravimite väljatöötamisse.

See võimaldab aidata teadlastel paremini mõista haigusi ja nende ravi ning aitab kaasa uute ja tulemuslike ravimeetodite väljatöötamist. Patsient, kes osaleb kliinilises ravimiuuringus on terve uuringu vältel arstide valvsa pilgu all ja me jälgime nende tervist väga tähelepanelikult.

Meie Innomedicas jagame veendumust, et kliinilised ravimiuuringud ei ole lihtsalt eksperiment, vaid võimalus tuua lootust ja elukvaliteeti nendele, kes seda kõige rohkem vajavad. Meie jaoks on see palju rohkemat kui vaid uurimisprotsess – see on võimalus muuta kellegi elu oluliselt paremaks.

Viimased uudised
Scroll to Top